MAINSTREAMOVÝ DETOX

11:55

NEDĚLE 28.ČERVNA28.ČERVEN 2026

Dal jsem ČT ochutnat jejich vlastní polívčičku na konferenci AfD v Berlíně. A zase utekli.😀

Tomio Okamura - oficiální profil

Dal jsem ČT ochutnat jejich vlastní polívčičku na konferenci AfD v Berlíně. A zase utekli.😀

Přepis videa

Zobrazit / skrýt přepis

Až 50 % v těch vesnicích volí AfD.

Paní redaktorko, to jsou všechno nacisti.

Tak jim to řeknete do očí laskavě.

Takže paní redaktorka odchází.

Podívejte se ještě si natočím, jak odchází.

Vidíte?

Jo.

A takhle je to v České televizi.

>> Mluvil, podpořil jste AfD, vyjádřil jste, že by to bylo přání, aby se stala součástí německé vlády.

Eh, stále znovu se objevují nějaké případy, kdy jednotliví politici za AfD mají nějaká kontroverzní vyjádření.

Tento týden to byl například poslanec Bundestágu, kde se objevila fotografie, na které vypadá, že ukazuje hitlerův pozdrav.

To znamená, že hajluje.

Eh, nemáte z toho obavy? Neznepokojuje vás to?

Znepokojuje mě strašně ten trend v poslední době, kdy čím dál víc politiků se hlásí k pohrobkům nacismu a k pohrobkům fašismu.

Já to musím zásadně odsoudit, protože v České republice se současná opozice eh v čele SOD stanu podpořili sdto sudetoněmeckého landsmanschaftu, který zakládali kovaní nacisti a fašisti.

Naše vládní koalice okamžitě ve sněmovně přijala usnesení, kdy odsuzujeme konání takového sjezdu v České republice.

Česká televize to široce podporovala konání toho sjezdu.

Široce to medializovali.

Nestačil jsem zírat, co se děje.

A samozřejmě, ať je to v Německu nebo v Čechách, já odsuzuji jakékoliv adorování nacismu, fašismu.

Ostatně můj dědeček byl ve 43. zatčen a mučen nacisty, takže je to myslím pochopitelné.

A následně ještě tedy byl zavřený ve vězení komunisty.

No, takže asi to chápete.

>> Sám jste eh zmínil to téma Benešových dekretů.

Část poslanců AfD se eh vyjadřuje pro jejich zrušení.

My jsme v Brně mimo jiné potkali část Mladé AfD, kteří vlastně ten sjezd také velice silně podpořili a velice naopak hlasitě zkritizovali postoj mimo jiné SPD, české SPD, která eh prosadila rezoluci, aby se ten sjezd v Brně nekonal.

Eh, nevnímáte tam určitý rozpor, nebo nejste nejistý z toho, že váš takto blízký partner v Evropském parlamentu zastává zcela jiný postoj v této klíčové otázce?

Je to opravdu úplně strašný, že zlehčování Benešových dekretů a náznaky revize Benešových dekretů, že to předvádí opozice v České republice, a jestli to předvádí někdo jiný, protože AfD skutečně jsou tam, pardon, v sudetoněmeckém landsmanschaftu jsou skutečně lidé eh, se bavíme ale o AfD a >> ale já vám to, ale já vám to zasazuju do širšího kontextu.

To znamená v sudetoněmeckém landsmanschaftu skutečně jsou lidé, kteří zpochybňují Benešovy dekrety.

To je pro mě absolutně nepřijatelné a stejně tak je pro mě nepřijatelné, aby kdokoliv jiný zpochybňoval Benešovy dekrety.

A můžu vás ubezpečit, že naše vládní koalice v České republice trvá od těch minulých let.

Já říkám jasně, že nikdy nebudeme otvírat Benešovy dekrety.

Benešovy dekrety jsou, jsou eh, jsou pevnou součástí českého právního řádu.

A s tím absolutně nemůžu souhlasit a všichni ostatní v zahraničí naše postoje znají, a jestli nějací jednotlivci říkají něco jiného, tak já to zásadně musím odsoudit a zásadně s tím nesouhlasit.

Ještě, že to neříká žádná strana jako celek, protože kdyby strana jako celek nějaká řekla, že chce spochybňovat Benešovy dekrety, tak s takovou stranou bysme nikdy spolupracovat nemohli.

No, to téma bavoros a shodla se na tom frakce například v bavorském zemském sněmu a i tady mezi hosty jsou lidé, kteří zastávají právě opačný názor než vy.

Tak by mě zajímalo, jestli třeba tyto hosty dnes tady vyhledáte a to téma s nimi otevřete, protože sám říkáte, je potřeba zdůrazňovat, jaká je pozice české vlády.

>> Už jsme to téma dávno otevřeli.

Je to tedy strašný, že podle vašeho názoru. Děkuju za upozornění.

No, v České republice jsem neustále obklopen opozicí, která která podporuje sudetoněmecký landsmanš, který spochybňuje Benešovy dekrety.

Teď přijdu do německého parlamentu a říkáte, jsou tady nějaký jednotlivci.

No, v České republice je to celá opozice.

No tak vidíte, v jaké jsme tam situaci.

Eh, to jste v České televizi ještě neodsoudili toto jednání, tak jako teďka se ptáte mě, tak třeba ta vyváženost České televize někdy přijde, ale já vám odpovím, nebojte.

Eh, já samozřejmě jsem zásadně proti.

My jsme si vyměnili dopisy, takže už je to prodiskutováno.

Nebojte se, já nikoho tady vyhledávat nemusím.

Vyměnili jsme si už písemné dopisy.

Já jsem zaslal dopis AfD do Bavorska.

>> Já jsem ho zaslal celému AfD.

Já jsem zaslal vedení AfD dopis s naším stanoviskem, kde jsem říkal, že my prostě nesouhlasíme.

Já nejenom do Bavorska, dokonce, paní redaktorko, já jsem vám poslal do celé AfD, celému vedení AfD, AfD v Bavorsku přímo.

>> Ale Bavorsko je jedním malou spolkovou zemí.

Oni si to rozposlali.

To téma na rozdíl od AfD.

Ne, >> ne, ne, ne.

Já jsem ho poslal ten dopis.

Dokonce jsem to diskutoval i s jejich europoslancem Petrem Bystroněm, který je odkud zvolen? Víte to? Za Bavorsko.

Tak vidíte. A tak a už máte, už jste klidnější určitě.

Takže udělal jsem samozřejmě všechno, jo?

Takže vaše, řekl bych trošku aktivistická dušička může být už v klidu, jo, jako protože vidíte, poslal jsem aktivně dopis. Z vedením AfD jsme si vyměnili na to názory, byl jsem ubezpečen.

To, co vím, že AfD jako program neprosazuje zrušení Benešových dekretů.

Dokonce v deklaraci, což vy určitě nevíte, ale já vám to připomenu, nebo se na to pak podívejte si na internet.

Před pěti lety, když AfD vstupovalo, už téměř před šesti, vstupovalo do evropské frakce, jejíž jsme byli součástí, to znamená s Marinem Lepenem, s Hertem Wildsem, s Matem Salvínem a s dalšími hvězdami patriotické scény, tak já jsem prosadil do té společné eh zakládající deklarace větu, kterou dokonce i čeští novináři i z Novin si tam našli, že má o tom pravdu, a s tehdejším předsedou AfD Jorgem Meutenem, jo, ten předchůdce Alice Vajdové a pana Chrupally, tak jsme tam prosadili větu, nebo já jsem ji tam prosadil, že se nikdo z členů frakce nebude vracet do minulosti a že se díváme jenom do budoucnosti.

Pak jsme o této vě, o tomto zakládajícím dokumentu té frakce, která se dneska jmenuje Patrioti, eh, se přejmenovala toto volební období, tak jsme všichni hlasovali, takže i předseda AfD a vedení AfD hlasování potvrdilo, že se nebude vracet do minulosti a že se díváme do budoucnosti.

A to je teďka, už jsem u toho konečně.

To je ten důvod, proč spolupracujeme s AfD.

Protože nejsme spokojení s politikou Evropské unie.

Chceme nulovou toleranci nelegální migrace.

Nechceme podporovat už válku na Ukrajině ani Ukrajinu, jako jo.

Chceme mír, jako jo.

Chceme mírová jednání a mír.

A to je ten důvod, proč jsme v téhletý frakci, že už se díváme do budoucna.

>> Já bych se ještě jenom vrátila k té svojí otázce, protože věta v deklaraci je jedna věc, ale tady nejde ani o moji dušičku, ani o moje znalosti eh deklarace.

Nicméně eh jestli vás tedy skutečně neznepokojuje, když eh není smyslem se vracet do minulosti, že vaším partnerem je strana, jejichž členové eh v soukromých kontextech hajlují a pak vlastně ta strana se necítí povinována takové chování odsoudit.

Paní redaktorko, vidíte, jak vy to v té české televizi děláte a pak se divíte, že vám lidi nechtějí platit poplatky.

Takže třeba hnutí Piráti, který je mafiánská strana, která rozkrádá veřejné peníze v Dozimetru a má předsedu Rakušana, který se od toho ani nedistancoval, takže s tou my máme sedět podle vašeho názoru v parlamentu a jednat s nimi, protože jsou to ti liberální, jo, jako protože jsou to ti vaši.

No a v české televizi už by se to mělo otevřít, ale ne, všechno zase dáme zapadat do kontextu.

ODS, poslanci a podobně, a to je vlastně ta adorovaná strana plná kriminálníků odsouzených, zlodějů a kriminálníků za posledních 30 let. Strana, která má nejvíce odsouzených zlodějů, kriminálníků, kterí okrádali nás všechny, protože rozkrádali veřejné peníze.

Takže, ale já to dám do pozitivního. Takže bychom měli, nikdy bych neměl tím pádem jednat s ODS, nikdy bych neměl tím pádem jednat se Stanem, jako nikdy bych neměl jednat s Piráty, jejichž exponenti taky jsou součástí Dozimetru a už jsou a policie vyšetřuje.

A měl bych paušalizovat a měl bych dát co? Tu kolektivní vinu, kterou vy v České televizi evidentně máte rádi.

Já odsuzuju kolektivní vinu. Vy máte asi rádi. To dělali nacisti, paní redaktorko. Kolektivní vina vůči židům, abyste mě přirovnávala k nacistům.

Děkuji vám za rozhovor. Komu mě a ke komu mě přirovnáváte vy těmi otázkami?

Paní redaktorko, vážení diváci, posuďte na internetu, kam se mě snažila natlačit redaktorka České televize těmi svými otázkami.

A já se vám snažím říct jednu věc. Já vám to řeknu za chodu. Pojďte, pojďte, pojďte, pojďte, pojďte.

A snažím se vám to říct za chodu, že to, že jsou nějakí gauneři v nějaké straně, paní redaktorko, jo, to je jedna věc. Já to nevyčítám ani ODS, já to nevyčítám ani tomu Stanu.

Ale to, že vy se mi snažíte vyčíst, paní redaktorko, že jsem špatný za to, že strana, která má 30% preference, proč tady v tom Německu žijete, no to byste se musela ušpinit, paní redaktorko, i v obchodě, i v Drážďanech, protože tam v Drážďanech a v okolí až 50 % v těch vesnicích volí AfD.

Paní redaktorko, to jsou všechno nacisti. Tak jim to řeknete do očí, jako až si tam něco půjde nakoupit v Berlíně, ve východním Berlíně, jo?

No, to byste u každého pátého člověka se ho musela ptát, jestli volí AfD, abyste se neušpinila.

Paní redaktorko, ta kolektivní vina je špatně. Jsou lidi dobří, jsou lidi špatní a v tom AfD, v okamžiku, že ho volí 30 % lidí ve východním Německu až 40 %, tak jsou tam lidi prostě dobří, jsou tam lidi horší, ale kolektivní vinu bychom přeci dělat neměli.

>> Já jsem se ptala na jeden konkrétní příklad. Vy jste mi neodpověděl a pak jste mě přirovnal k nacistům a tím to opravdu končím tento rozhovor. Děkuju.

Ale my to neukončujeme. Takže paní redaktorka odchází. Podívejte se, ještě si natočíme, jak odchází. Vidíte?

Jo. A takhle je to v České televizi. Vidíte? A paní redaktorka odchází a běží pryč. Jo.

Tak jo. No a takhle to tady máme a tohle máme platit. Děkuju.

Tak mějte se.