MAINSTREAMOVÝ DETOX

14:12

PONDĚLÍ 22.ČERVNA22.ČERVEN 2026

Pojďme se podívat tentokráte do Španěl jaký je důsledek desetiletí migrace!

Libor Vondráček

Pojďme se podívat tentokráte do Španěl jaký je důsledek desetiletí migrace!

Přepis videa

Zobrazit / skrýt přepis

Problém ve Španělsku je ten, že tam jsou absolutně absurdní zákony. Plus teďka to, že pustili nějakých těch 500 migrantů, kterým prakticky umožnili tam, že jo, přebývat a tak. No a ta pointa je, že jsem třeba viděl i situaci, kdy nějaký manželský pár ze Španělska si odjel na dovču na 14 dní, a ve Španělsku platí zákon, že pokud se do tvého bytu či bydlení dostane někdo ilegálně a zůstane tam dél jak tři dny, tak už ho sám nemůžeš dostat. Takže oni se vrátili z dovoči, tak už jim tam bydleli týden nějací naplánovaní, a oni neměli absolutně se kam vrátit, takže tam brečeli na ulici a v podstatě teďka ve Španělsku se organizuje...

A to je velice zajímavé. Když se podíváš na Irsko a tak, tak to jsou vždycky všichni v černém, kdežto v tom Španělsku jsou všichni v bílém. Protože když se podíváme na Ku-Klux klan, tak jsou samozřejmě inspirovaní tady tou španělskou katolickou slavností. No, ano. Tou jejich reconquistou, tou jejich inkvizicí. Takže v bílém s rouški, s různými symboly. A stáli právě za tím Henry Novak. A dokonce ve Španělsku existují, oni se říkají Lagarda – doslova stráž. A prostě jednoduše, když někdo má ten problém, že mu tam bydlí ti uprchlíci a ta jejich policie – protože oni nemají policii, oni mají nějakou gardu ve Španělsku. No, to mají v Irsku taky. Tam se jmenuje gardi. No jo, jo. Tak když jim nepomůžou, tak normálně nastoupí partička jako fakt nařezaných borců a vyhazují je z okna. Toho jsem doslova opravdu viděl, jak lítali prostě tady ti naši slamáčci z okna a lidi to berou do vlastních rukou.