Shrnutí propagandy kolem útoků na Nord Stream a prezidentova STOPka - 23.6.2026
Shrnutí propagandy kolem útoků na Nord Stream a prezidentova STOPka - 23.6.2026
Přepis videa
Zobrazit / skrýt přepis
Are you ready?
Dobrý podvečer.
Já jsem Franta Kobásek.
Zdravím diváky a posluchače dalšího politicky nekorektního vysílání.
Tohle je incorekt.cz.
Dneska se budeme bavit o propagandě médií.
Dneska se budeme bavit o Petru Pavlovi.
Dneska se budeme bavit o některých věcech, které se mi na vládě nelíbí.
A dneska se budeme bavit i o tom, co tam ještě máme.
O nějakém proevropském spolku a také narazíme na sport.
Narazíme jednu známou českou tenistku, která má problém, a já vám vysvětlím jaký. Myslím si, že se do něj můžeme rovnou pustit.
Zdravím všechny, kteří jste se rozhodli zastavit.
Přátelé, během tohoto vysílání samozřejmě můžete zvážit agentovné. Můžete ho zvážit přes tento QR kód nebo nějakou jinou formou, kterou najdete v popisku.
Všem děkuji.
Ale pozor, je to dobrovolné.
Žádný svůj stream nikdy neschovám za žádnou platební bránu.
Všechno pěkně zdarma.
Už jen klikáním na reklamy si nějaké ty peníze poctivě vydělám.
Takže všem děkuji za všechno a my už se pustíme do prvního tématu, protože mám pro vás takový malý bonus.
Jelikož pokud se nám podaří dneska ukončit hlavní témata včas, tak si pak můžeme pustit prezidentský projev, který natáčel včera celý den. A vzhledem k tomu, že ho nebyl schopen natočit na poprvé, patrně tak ho vydal až dneska dopoledne, a my si můžeme rozebrat všechny ty jeho manipulace a fabulace, které tam říká.
Já si tady trochu opravím ten kohouta, který mi tady zůstal. Nevím proč.
A my se už můžeme pustit do Vondroušové.
Vondroušová totiž je po dlouhé době velkou českou sportovkyní, která dostala zákaz, a je to kvůli tomu, že odmítla dopingovou kontrolu.
Marketa Vondroušová dostala čtyřletý zákaz činnosti za odmítnutí dopingové kontroly.
Incident se odehrál v prosinci 2025 a Vondroušová odmítla neohlášený odběr vzorku mimo soutěž, který měl proběhnout v pozdních večerních hodinách.
Tenistka své rozhodnutí vysvětlila obavou o vlastní bezpečnost, protože se bála otevřít neznámému člověku, který se v pozdní době dostal k jejím dveřím.
V této souvislosti připomněla případ Petry Kvitové.
Distanc by měl vypršet 21. června 2030 a Vondroušová se může odvolat.
Já teda upřímně v tomhletom konkrétním případě té Vondroušové věřím.
Kdybych byl profesionální sportovec, tak ani tak bych neodemknul někomu v pozdních večerních hodinách před Vánocemi s tím, že ten někdo by tvrdil, že mi dělá dopingovou kontrolu. To bych mu to nežral.
Řekl bych mu: „Stavte se zítra dopoledne, stavte se zítra na oběd. Já vám ten vzorek úplně v pohodě dám, ale teďka jako mě nechte na pokoji nebo zavolám policii."
Bohužel Vondroušová na to doplácí a teďka se musí odvolat. Samozřejmě než dojde k rozhodnutí ohledně odvolání, tak nesmí závodit, takže jí bude připraveno spoustu peněz.
Já budu doufat, že se tohle vyřeší.
Já to beru zase jako nějakou byrokratickou překážku, kterou si vymyslel nějaký sportovní úředník.
Našim tenistům vesměs věřím, co se týče toho přístupu ke sportu, takže doufám, že tohle je nedorozumění a že to dopadne dobře.
Takže Markéo, drž se, jedeme dál.
Tohle je hned politika, jako vždycky.
Česká republika k začátku příštího roku ukončí členství v bruselském institutu pro geopolitiku — institucí, která se říká mimochodem BGI — na návrh ministra zahraničí Macinka.
O tom rozhodla vláda.
Macinka při jednání kabinetu Institut označil za eurofederalizační neziskovou organizaci.
Česká republika byla povinná dávat 70 000 eur ročně za členství.
Vstup do této instituce byl schválen předchozím kabinetem v březnu 2023, což znamená, že právě se jedná opravdu o spolku, který jsme do roku 2023 nepotřebovali.
Takže upřímně považuji rozhodnutí za správné, protože tu instituci jsme do roku 2023 vůbec nepotřebovali, takže se bez ní obejdeme i poté.
Tak nyní si dáme prezidentčíka.
Petr Pavel tedy nakonec nejspíše tím oficiálním vládním letem v rámci oficiální vládní cesty na summit na to nepojede.
Musíme si uvědomit jednu základní věc.
Petr Pavel se za to může stát sám.
On vyhlásil válku v současné koalici tím, že porušil ústavu a nejmenoval Filipa Turka ministrem.
Dále to není jediný důvod.
Dále se totiž zaměřil na kritiku vlády na návštěvách zahraničních partnerů.
Ukrajině nabídl letouny, které Česká republika nechtěla Ukrajině nabízet, a potom hovořil o tom, že je vláda Andreje Babiše sobecká.
Pak letěl do Estonska, opět kritizoval vládu Andreje Babiše, opět kritizoval domácí vládu na mezinárodním setkání.
No a potom si musíme myslet — nebo mu máme věřit — že tentokrát nebude kritizovat tu vládu, nebude ničit pověst České republiky?
No samozřejmě, že by to udělal.
Každopádně na druhou stranu já chápu Andreje Babiše a spol., že s rozhodnutím, které bylo na 90 % jisté, počkali až na poslední chvíli, aby na tento summit už prostě letěli bez něj.
Protože je to Petr Pavel, který sice říká, že chce zastupovat zemi navenek, ale nechce, aby tato země existovala.
Chce, aby existovaly Spojené státy evropské.
Takže co chce teda navenek reprezentovat?
Českou republiku nebo jakýsi český konglomerát, nebo český okres v evropském superstátu?
To by si mohl trochu rozmyslet, než vždycky pak řekne nějakou eurofederativní, vlastizrádnou blbost.
Takže tohle není trest za nejmenování Filipa Turka.
To je součást.
To je trest, nebo spíš odměna za to, jak se Petr Pavel chová před zahraničními partnery.
On vlastně aktivně ničí pověst České republiky.
No a jsem rád, že na kompetenční žalobu už je pozdě a tím pádem Ústavní právník říká, že Petr Pavel se prostě na letošní summit nedostane.
A tím pádem ten jeho poradce a skutečný prezident Kolář se nezalobuje se svým byznysem.
Tohle je zatím všechno, co bych k Petru Pavlovi chtěl říci.
Uvidíme, jak to bude pokračovat dál.
Tohle je věc, která mě teda hodně štve.
Od školního roku 2027/28 nebudou moci žáci ve škole používat mobilní telefon, a to ani během přestávky.
Plošný zákaz chce zavést kabinet Andreje Babiše.
Týká se žáků povinné školní docházky, tedy do deváté třídy.
Já na jednu stranu chápu, protože opravdu si myslím, že ten záběr na současnou školní třídu opravdu vidím — prostě takhle jedou.
Ale za mě — já bych do zákona dal, že škola si může zavést zákazy, jaké chce.
A myslím si, že mobil o přestávce by měl být výhradně v reži těch dětí, respektive jejich rodičů.
Hlavně rodiče by si měli rozmyslet, zda nechat do školy jít děti s telefonem.
Navíc, pokud třeba děti půjdou na nějaký školní výlet, tak je asi v dnešní době docela v pohodě, že si z toho můžete pořídit spoustu fotek, pak ty děti o ty fotky poprosit a dát to na nějakou školní nástěnku na Facebooku nebo nějakou skupinu, a bude to jako dobrý.
Nebo můžete takhle děti učit nějaké gramotnosti pohybu na sociálních sítích, protože toto zní jako taková předúroveň zákazu sociálních sítí do určitého věku.
Protože já jsem si myslel – nevím, řekněte mi, opravte mě rodiče nebo pokud tady je nějakej student – jak to je v současné době. Já jsem si myslel, že třeba občanská náuka by nejlépe reflektovala současná témata.
A tak zatímco u nás na druhém stupni základní školy nás učili: „Neber drogy," tak v současné základní škole by mohlo být učení o tom: „Nepřeháněj to s telefonem, neměj ho furt zapnutej, nečum do něj příliš často."
Já doufám, že nějaká prevence na těch školách je.
A zase na druhou stranu – pokud těm dětem nebudeme ukazovat některá ta nebezpečí, která toto zařízení skrývá, odposlouchávání až přes nějaké úchylaky – tak jak se ty děti potom naučí na tom internetu komunikovat?
Chápu, že by to mělo být hlavně v reži rodičů. Nicméně škola by v tomhletom taky mohla hrát svoji roli a třeba uspořádat na to nějaký seminář s někým, kdo třeba ty negativní zkušenosti má nebo proti tomu bojuje.
Pak tady samozřejmě ještě jedna věc, a to je boj proti takzvaným dezinformacím, ve kterém by se to mohlo zvrnout. A tady zase – by do školy do toho zasahovat neměli.
Co se týče ale nějakého plošného zákazu – tak tady tedy s kabinetem Andreje Babiše naprosto nesouhlasím.
Nicméně tady je nutno poznamenat, že co já vím, tak SPD to v programu neměla. Motoristé sobě se vyjadřovali tak, že takové zákazy vůbec nechtějí, ale hnutí ANO je dvakrát a půlkrát silnější než SPD s Motoristy sobě dohromady, a pokud bude chtít, tak si to prostě v koalici prosadí.
Navíc tahleta novinka podle mě bude mít podporu i třeba hnutí STAN, takže tam je asi odpor od koaličních partnerů zbytečný, nedá se nic dělat. Ale jako upřímně – být tedy nějakým kolegou Andreje Babiše – tak mu to zkouším rozmlouvat, protože situaci to reálně vůbec nepomůže.
Zákazy nikdy nejsou reálným řešením, pokud se nejedná o zákaz někoho vraždit nebo o zákaz brát tvrdé drogy do konce života. Jo, prostě nejde toho člověka demotivovat od toho, aby ten telefon pak používal – já nevím – cestou do školy, ze školy a tak dále.
Ať si to ta škola rozhodne sama, ať si to ti rodiče rozhodnou sami.
Bohužel toto je věc, na které se s Babišem prostě shodnout nedokážu.
A jdeme dál.
Poslanec SPD pobouřil slovy o kontrole obsahu. Chce hlídat vyváženost médií.
Poslanec SPD Nerušil v debatě o budoucnosti veřejnoprávních médií uvedl, že by se vedle financování měla více řešit i kontrola obsahu.
Pokud jsem hovořil o posílení kontrolních mechanismů vysílání, tak vždy prostřednictvím mediálních rad – upřesnil posléze a pobouřil tím současné prestitutky a levicové politiky.
Co tyto dvě skupiny nikdy nepobouřilo? Bylo to, co řekl Petr Fiala.
Za prvé: že lidé mají právo na korigované názory, a za druhé: sice nechystáme cenzuru, ale máme právo bojovat s nesprávnými názory.
A toto je podle těch, kteří jsou nyní pobouřeni Josefem Nerušilem.
V pořádku. Dvůr jako prase. Sorry.
A upřímně – Česká televize se kontrolovat musí. Česká televize má povinnost být vyvážená. To ostatní média tolik nemají, a pokud to nedodržuje, tak je na místě tvrdší kontrola. Sorry.
A pokud se vám to nelíbí, můžete přijít do soukromé televize, kde máte daleko větší svobodu, protože tu televizi platí deset milionů občanů a budou ji platit i zkaží. A také asi normální, že těch deset milionů lidí bude chtít, aby zazněl vždy i jejich hlas.
No, ale pro některé takzvané liberály to evidentně normální není.
A navíc – když už jsme u toho – zatímco novináři u Josefa Nerušila jsou pobouřeni z toho, že chce kontrolovat vyváženost České televize, a nevadila jim slova o cenzuře od Fialy, který řekl, že máme tedy právo na korigovaný názor a pak že má vláda právo bojovat s nesprávnými názory – tak těm, kteří teďkon stojí na těch značkách a bojují za tu nezávislost České televize, teďkon i Ondřej Novotný se do toho přidal – tak jim nevadilo, co chystala minulá vláda.
Minulá vláda chystala regulaci obsahu na České televizi. Česká televize v rámci boje proti takzvaným dezinformacím by měla podle zákona – který naštěstí neprošel v této formě, protože se proti němu protestovalo – možnost některé hosty a některé názory zcela vymlčet, protože by je prostě označila za dezinformační, a tím by měla naprosto právo tyto v uvozovkách nevhodné názory zcela zamlčet.
Takže jako sorry – toto je věc, kterou započala minulá vláda, a tato vláda šla jenom opačným směrem.
Navíc podívejte se, co Česká televize předvedla.
Toto je záznam přímého přenosu hokejbalového utkání mezi Českou republikou a Finskem. A toto je úvod utkání.
A pánové, je mojí velkou ctí dnes podruhé přivítat na Hrací ploše pana Jaromíra Nohavicu, který – no, který nic, vole – protože Jaromír Nohavica byl prostě z toho přímého přenosu vystřihnut, a Česká televize to svedla na technické potíže.
A upřímně – já jsem koukal na diskuzi, kde spoustu lidí říká: „Já rozhodně nefandím ani deníku Právo, ani straně Respekt, ani odbornosti Jindřicha Rajla, ale toto je od České televize skutečná prsárna," a já s nimi souhlasím.
I za minulého režimu tam byly technické potíže, přece když se umlčovali ti nesprávní.
No a Česká televize samozřejmě si prošla stávkou.
Když se podíváme – tak když Česká televize několikrát uvedla nějaká v nějakých titulcích při vysílání, že tedy protestují, a zároveň když Česká televize na svém Facebooku během 22. června vždycky, když po nějakou zprávu – tak k tomu dala černou obrazovku, že některý obsah bude pozměněn kvůli demonstraci nebo kvůli protestu a proti stávce – tak si přečteme, proč si myslím, že celý management České televize by zasloužil totální vyhazov.
A v České televizi musí zavládnout buď brutální personální čistka, nebo prostě její úplné rozboření a založení znova na zelené louce, pokud bychom veřejnoprávní média vůbec chtěli.
Uvedeme si jeden základní příklad.
Maďarský nový maďarský premiér chce zrušit celá veřejnoprávní média a začít odznova, protože ta, co tam jsou teď, jsou prý zmanipulovaná.
Vzhledem k tomu, že úplně celá současná česká opozice tomu současnému maďarskému premiérovi fandila totálně, mu fandila absolutně fanaticky – že to je strašný borec – a teďkon mu fandí i v tomhletom – tak ano, dobře.
Je na řadě ta demokratizace v maďarském stylu a to absolutní zrušení České televize, protože Česká televize totálně prostě pokašlala a pomočila celý kodex České televize.
V bodě 233 se píše: „V zájmu uchování nestrannosti a neutrality se Česká televize jako instituce musí zdržet veřejného zveřejňování vlastních stanovisek k záležitostem veřejného zájmu, záležitostem dotýkajících se činnosti vymezené jí zákonem a otázek regulace televizního vysílání."
Toto ustanovení se nedotýká zveřejňování hodnotících soudů, které nereprezentují názor České televize jako instituce uváděných v rámci jednotlivých pořadů v souladu s jejich dramaturgickým pojetím při dodržení pravidel o obsahu a korektnosti.
Bod 23.4:
Česká televize nesmí zneužívat svého programu, zejména z náboženských nebo publicistických pořadů, k prosazování vlastních institucionálních zájmů.
Tak já vám, přátelé, ukážu, co tady Česká televize předvedla při té nedělní demonstraci. Já jsem si vyfotil některé prostory na dveřích a tady třeba já vám to ukážu jenom takhle na mobilu. Vidíte krásně. Myslím si, že by to měl být vidět. Děkujeme. Srdíčka. Jo, srdíčko na budově České televize. Jo, černou vysílat nechceme, rasisti jedni. Jo, děkujeme. Černou vysílat nechceme.
A pak tam bylo ještě něco a to mě úplně šokovalo a ukazoval jsem to dneska na videu. To je naprosto šokující. Tohleto, milí kolegové, kde stát přivítá veřejnost a tam byl normálně mapka, kde zaměstnanci údajně veřejnoprávní České televize mají vítat protivládní demonstranty. To je absolutní popření prostě těch dvou bodů kodexu.
Absolutní porušení kodexu České televize, protože Česká televize jednala naprosto ve svém institucionálním zájmu a mluvila proti zájmu nestrannosti ve veřejném dění mimo právě výjimky, o kterých Kodex píše. Takže sorry, ale tohleto je opravdu, ale opravdu trapné.
Od všech zastánců, kteří říkají, jak je Česká televize super a skvělá, no tak asi se na ní nekoukají, nebo asi prostě se jim líbí islám, líbí se jim nelegální migrace, líbí se jim zákaz aut spalujících motory, líbí se jim cenzura, líbí se jim prostě brutální ultra levice, líbí se jim 150 pohlaví. Já jim to neberu, ale to neznamená, že Česká televize je nestranná. Takže ať si to laskavě proberou, ale Česká televize teda hrubě porušuje svůj vlastní kodex. Hrubě, naprosto hrubě.
No a tohleto je věc, která mě dostává. Ten člověk si dal nějaký nápis na auto a už byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocídia.
Tak probíhající na Ukrajině. Genocída. Mezinárodní společenství se v právním posouzení toho, zda na Ukrajině momentálně probíhá nebo neprobíhá genocidium, rozděluje. Vyšetřovací komise OSN zatím dospěla k závěru, že nemá dostatek důkazů o naplnění přísné právní definice genocídy, ačkoliv potvrdila rozsáhlé válečné zločiny. Některé státy a mezinárodní instituce však ruské konání za genocidu označují. Nicméně žádný soud to neodklepl. OSN o tom nerozhodla, nikdo o tom nerozhodl, žádný soud prostě.
A tak jako já upřímně se dostávám k názoru, že tímto symbolem Z, kdyby člověk řekl, ani kdyby ten majitel toho auta řekl, podporuju Ruskou federaci v jejím útoku na Ukrajinu. Tímto symbolem Z neschvalujete genocídium, protože žádné genocídium na Ukrajině zatím prokázáno nebylo. Takhle je to jednoduché a to se bohužel nedá nic dělat.
Ačkoliv si o tom můžete myslet svoje, můžete si myslet, že to je zbytečná provokace. Nevíte, jestli ten frajer se nejmenuje Zdeněk a nemá to tam 10 let. Nevíte ani prd, jak prostě. A myslím si, že takhle asi bude vypadat případné soudní řízení. Jedna moje bývalá se jmenovala Zdeňka a já jsem to vylepil před 10 lety na dveře a dokaž mi opak.
No a jako sorry, prostě popírání genocidy v žádném případě. Pokud by chtěli policisté řešit skutečný trestný čin a prokázalo by se, že si to tam ten pán vylepil právě v podpoře ruské invaze na Ukrajinu, dobře, mohl by říct schvalování trestného činu, kterým může být třeba válečný zločin. Budiž, ale popírání genocídia tady nepřichází v úvahu v žádném případě.
Jedeme dál. Jo a tohleto je hlavní téma večera, přátelé. Jak to bylo s propagandou ohledně explozí Nordstreamu? Dan Vár na to vydal status, kde říká, že přece existovaly články, které říkaly, že Nordstream napadli Rusové, a kdo říká něco jiného, je ruský propagandista. Lidé mu to tam vyvraceli, že se nic takového nepsalo, že nikdo nic nevěděl a teď se to jako odhalilo.
OK, tak jdeme na to.
TNCZ 299, 2022: Za sabotáží plynovodu stojí Rusko. Putin ale zůstane u moci, tvrdí odborníci. Kdo stojí za poškozením plynovodu Nordstream? Urychlí poškození energetickou smrt českého průmyslu? Plynovody jsou fatálně poškozeny. Viník není znám. Někteří západní politici ukazují na Rusko. Ruská propaganda tvrdí, že za tím stojí Američané. Rusko tento incident využívá ve svůj prospěch a nepřipouští, že by to mohla být vina Kremlu, popisuje politolog a expert na Rusko Jiří Just, docent ČVUT a bývalý člen bankovní rady ČNB Lubomír Lízal se na to dívá z ekonomického hlediska a citujeme: Já si myslím, že tento útok přišel vhod Gazpromu.
No a prostě první takové články jednoznačně ukazují na Rusko. No a teďkon další věc. Tohleto, přátelé, tohleto je Česká televize, reportáž.
Nic nevíme. Ale na celém světě se už dva týdny ptají, kdo poškodil plynovody Nordstream. Odpověď aspoň zatím oficiálně nikdo nezná. Samozřejmě to ale je, jak vždy, ideální příležitost pro spekulace, konspirace, dezinformace, lži. Naštěstí máme rubriku, která tohle všechno ukazuje a vyvrací, a vede ji Zuzana Tejnická.
Dezinformátoři šíří na sociálních sítích a přes řetězové emaily například vyjádření amerického prezidenta Joea Bidena údajně k přerušení plynovodu Nordstream. Ve skutečnosti jde o část únorové tiskové konference s německým kanceléřem. Video má v dolní části titulek: Kdo mohl mít zájem na dnešní sabotáži Nordstreamu. Cílem je podle českých elfů, kteří tento email zachytili, manipulativně navodit pocit, že USA stojí za sabotážními útoky na toto potrubí.
Ve chvíli, kdy se stane nějaká událost, tak potom zpětně dohledávat nějaké komentáře, které by se daly vytrhnout z kontextu a posloužily by tomu účelu té propagandy.
Takže Joe Biden řekl, že stoprocent USA vědí, jak odstranit Nordstream, ale nesmí se to používat v době, kdy Nordstream bude zničen. Co to je za nesmysl? To není vytržení z kontextu. Joe Biden říká: My ten Nordstream odstavíme. Pak je tedy Nordstream zničen, tak je asi ti vago jasný, že to někdo použije.
Chce i tento dokument do češtiny přeložený text od amerického krajně pravicového komentátora Hala Tarnera. Ten oficiální informace doplňuje řadou vlastních spekulací a hypotéz. Tvrdí například, že poškození Nordstreamu z ruské strany nedává smysl a že šlo téměř jistě o sabotáž páchané Američany. Je to plné různých grafů a obrázků a print screenu z různých médií, ale jsou tam uvedeny převážně bez odkazu na daný zdroj. Takže si to úplně nemůžete ověřit.
Teorii opírá také o tvrzení, že v oblasti incidentu tou dobou proplouvala americká vrtulníková výsadková loď USS Carech včetně flotily.
Americké lodě se opravdu pohybovaly v oblasti Baltského moře a nicméně na základě třeba investigace reportérů z Dechemela se ukazuje, že se nacházely desítky kilometrů od těch míst, kde došlo ke dvěma ze tří explozí.
Ale žádné jiné lodě tam tehdy asi nebyly.
Navíc je to člověk z asociace pro mezinárodní otázky.
Mimochodem, další příklad v databázi řetězových mailů je i text od Jiřího Paroubka zkopírovaný z tohoto jeho blogu. Článek čeští experti označili jako dezinformační.
Na tom textu pana Paroubka je zajímavé to, že on bez toho, že by uváděl nějaké skutečně věcné důkazy, tak přičítá vinu všem kromě Ruska.
A na závěr: no a tím pádem je to dezinformace jenom proto, že nepřičetl vinu Rusku, je e-mailová adresa, kterou redakce newsroomu vytvořila. Můžete tam dávat prostě podněty, pokud se vám nějaká informace nebude líbit, a oni za vaše koncesionářské poplatky ji vyvrátí, pokud se nebude líbit ani jim.
Nicméně tohle je taky další věc z České noviny.
Prezident popírá zapojení Ukrajiny do výbuchů Nordstreamu. Pak je tady další česká politika. Putin se usvědčil zničení dvou plynovodů 1. listopadu 2022. Putin se usvědčil.
No a tohle je výborný. Deník.cz — má rozhovor nějaký smysl se zabývat ukrajinskou, americkou nebo polskou stopou? Nemá. Jsou to teorie na hranici fantasmagorie. Média měla jasno — bylo to Rusko.
Nakonec plynovod odpálila tato potápačka, jestli to je přímo ona, nějaká kráska z erotického časopisu. Je prý úplně šílená a je to Ukrajinka. A na akci se rozhodným způsobem podíleli ukrajinští potápěči. No a CIA, tedy americká tajná služba, o tom věděla.
Takže ta údajná dezinformace, že za to mohou všichni kromě Ruska, se nakonec potvrzuje. Nordstream odpálila Ukrajina a ta varovala s předstihem CIA, americkou tajnou službu. Takže v podstatě Ukrajina s informační podporou Spojených států amerických.
Co je na tomto případě ještě pikantnějšího, je to, že vlastně Zelenskyj nelhal. On totiž o tom útoku patrně vůbec nevěděl. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj měl být vyloučen z toho, aby to věděl, aby se zajistilo věrohodné popírání ukrajinského vlivu na ten útok.
Takže všechno jasně nasvědčuje tomu, že všichni ty takzvaní bojovníci proti takzvaným dezinformacím měli opět pravdu. Nordstream odpálili Ukrajinci. Věděly o nich Spojené státy, poté co Joe Biden vyhrožoval, že je nechá odstranit. A celý ten svádění na Rusko byla právě propagandistická vlivová operace západních mocností.
K tomu dodám jenom to, že OK, chápu, že prostě propaganda musela vymyslet, že za to Ukrajina nemůže, protože ten první cenový šok, který to způsobilo, byl enormní. A svést to na Ukrajinu by v tu chvíli znamenalo obrovský pokles podpory této země ze strany obyvatel a začaly by prostě protiukrajinské protesty. Takže dobrý, rozumím tomu.
Nicméně je čas na líci čistého vína. Byli jsme totálně brutálně po dobu několika měsíců dezinformováni a byli jsme obětí západní propagandy. Ta západní propaganda se snažila věc svést na Rusko. Přestože viníkem toho cenového skoku, který jsme tam zažívali několik týdnů, a viníkem likvidace Nordstreamů je Ukrajina s tím, že měla ještě ke všemu informační pokrytí od Američanů. Takhle to prostě je.
Takže kdo říká, že se to nevyvracelo? Kdo říká — kdo tvrdí, že bylo Rusko, že to nebylo Rusko, tak to byla ruská propaganda — no, tak neví, co říká, nebo lže. Protože přesně takhle se o tom celou tu dobu mluvilo, než se reálně přišlo na to, kdo za to může.
Jedeme dál. Po Akamurovi začal rozeštvávat proti Ukrajincům už i ministr spravedlnosti za ANO.
Na téhle statistice je zajímavé to, že Ukrajina tady má podíl obyvatel zastoupených ve vězení ku všem obyvatelům větší nebo menší než drtivá většina ostatních národností, i než Česká republika. U nás je to snad někde na třetím místě. Docela zajímavě, dokonce i Rusové jsou lepší než Ukrajinci, což je taky zajímavé.
Nicméně novinky.cz tady trochu pominuli jednu věc. Pokud si vezmeme průměrné trestní řízení — takže pokud to není žádného vážného charakteru nebo to není zcela jasné, kdo to spáchal — tak mezi tím, že se ten čin stane, a mezi zavřením do vězení, je v České republice průměrně necelé tři roky.
Takže já bych si ještě počkal dva roky na to, jaké pak budou ty reálné statistiky, a počkal bych si na to, jaké bude zastoupení Ukrajinců v té době, protože si nemyslím, že to zůstane na osmi procentech, přesto, že bych si to skutečně přál.
A vůbec — ta statistika, která ukazuje na to, jak moc málo Ukrajinců je v českých věznicích, se týká poměru k jejich reálnému počtu v České republice. Není tohle samo o sobě důvod, aby policie České republiky byla povinna uvádět národnost podezřelých? Nebylo by to pro Ukrajinu dobrá zpráva? Proč tedy celá opozice tvrdí, že je to protiukrajinský krok, když evidentně podle údajů, které momentálně máme dostupné, jsou na tom Ukrajinci tak dobře?
Měli bychom se zamyslet, protože možná je tady mezi touto statistikou a zatčeními a stíhanými jakási velká nesrovnalost, o které současná opozice možná i ví. Takže bacha na to.
No a přátelé, tady mám pro vás nabídku, nebo spíš prosbu. Bydlí někdo z vás v Trojické ulici? Kdokoliv bydlí tady z těch, kteří mě posloucháte, v Trojické ulici?
Prosím napište mi email: fkubasek@gmail.com nebo incorrect.cz@gmail.com. Rád bych byl, abyste mě tam dostali, ale samozřejmě tak, abych nebyl venku vystaven případným agresorům, protože už tam došlo i k vraždě v souvislosti s jedním nočním klubem, kam údajně podle samozřejmě zlých dezinformací chodí Ukrajinci se pobít a ničí okolní zaparkovaná auta.
Takže možná by bylo na snadě si to ověřit a na jeden víkend tam večer zajít, natočit to a udělat z toho nějakou reportáž, protože evidentně lidi tam asi nějaké obavy mají. Protože tohle je asi desátý článek o Trojické ulici, který za poslední tři roky čtu.
Takže kdokoliv bydlí v Trojické ulici, napište mi: fkubasek@gmail.com nebo incorrect.cz@gmail.com.
No a teď polský prezident Karol Nawrocki odebral svému ukrajinskému protéžé Volodymyru Zelenskému řád Bílé Orlice, nejvyšší polské vyznamenání.
Sám jsem na to upozorňoval jako jeden z prvních na deníku To a ve svých politicky nekorektních zprávách.
Spor se týká ukrajinského odkazu na nacionalisty, protože Volodymyr Zelenskyj se rozhodl, že pojmenuje jednu jednotku, současnou jednotku, po UPA, což byla jednotka za druhé světové války, která se podílela na vyvraždění desítek tisíc Poláků.
A teď pozor — média jsou na straně Ukrajiny, protože naznačují, že Mussolinimu zůstal a Zelenskému ho vzali, takže to je špatně a Polsko tak víc fandí Mussolinimu a neřeší se tam v prvních pár odstavcích to, že se Ukrajinci vlastně vysmívají Polákům do obličeje.
Děkujeme, vážení Poláci, za pomoc.
A nyní na to, abychom vám poděkovali, tak na vaši počest pojmenuju svoji jednotku po vašich vrazích a pokud si budete vyskakovat, může za to Putin.
Navíc je to nejenom spor, protože ještě předminulý týden plánovalo polské město Kielce darovat 15 vyřazených autobusů partnerské Vinnycii na Ukrajině.
No jo, jenomže oni zjistili, že ty autobusy by mohly jezdit po ulici Stepana Bandery a právě po něm pojmenovaná jednotka se též podílela na vyvražování Poláků.
Takže Ukrajinci opravdu s tím výsměchem Polákům nemají dost a novináře to nezajímají, protože Kyjev kvůli hádce o metáli ztrácí nejlepšího spojence.
Moskva se dobře baví.
Ano, Moskva se dobře baví na účet Zelenského, který toto celé způsobuje.
Zelenského nevěděčnost, zelenského ego, zelenského namyšlenost, zelenského nabubřelost, zelenského arogance, protože on chce pojmenovat jednotku čestně podle vrahů Poláků a pak fňuká, že mu Poláci neposílají autobusy a nechtějí mu nechat nejvyšší státní vyznamenání.
Ten frajer vůbec neví, co je to sebereflexe.
No a tím jsme vyčerpali hlavní témata.
Dneska jsem to stihl docela rychle, takže já se pokusím rychle najít toho Petra Pavla, pokud se mi to podaří.
Samozřejmě, protože to nemám nažité.
Vy se zatím můžete zeptat na jakoukoliv otázku.
Tak já to najdu na mobilu, protože tam tady mám ještě něco na odepsání nutně.
Zobrazena první část přepisu (27 989 z 37 630 znaků).






