Igor Červený odhalil dvojí metr opozice! Takhle se má bránit slušnost před útoky.
Igor Červený odhalil dvojí metr opozice! Takhle se má bránit slušnost před útoky.
Přepis videa
Zobrazit / skrýt přepis
To, co se tady stalo, není ojedinělý incident.
My slyšíme slova deratizace, parazit v podstatě.
No, ale vaši kolegové to řekli.
Tohle je jazyk, kterým se momentálně nejvyšší představitelé v Česku vyjadřují o úřednících, o lidech, kteří mají jiné politické postoje, a je to jazyk, který je fašizující a který měli před druhou světovou válkou ve společnosti.
A to je to, co mě zaráží.
A proto se domnívám, že je naprosto na místě udělat červenou linii, co je přijatelné a co není přijatelné.
Tohle není přijatelné a je potřeba jasně deklarovat, že takhle to dál nejde.
>> Dobře, to je dobře, že slyšíte, a doufám, že to i vnímáte a že si to i berete k srdci, protože to je možná důležitější než volume.
Tak děkuju.
To je všechno, co jsem chtěla říct.
Vaše dvě minuty.
>> Já jsem v životě nepoužil jakékoliv slovo, které jste tady řekla.
Nikdy proti nikomu, je to dohledatelné.
Ne tady v poslanecké sněmovně, ne na úřadě, ne v televizní debatě, ne na sociálních sítích.
Dokonce jsem to neřekl nikdy ani na veřejnosti v rámci jakéhokoliv mítingu.
Nikdy jsem nepoužil jakéhokoliv toho slova, z kterého jste mě obvinil.
Co je ale zajímavé, když slovo parazit použil tady pan kolega, předseda ODS.
Tak to jsme z vaší strany jako neslyšeli na něho verbální útok.
To bylo zajímavé.
Za nás, když to někdo řekne, tak je to fašista.
Když to řekne předseda ODS, tak je ticho.
To je velmi zajímavé.
Tento přístup, tento selektivní přístup.
Já jsem nikdy nikoho ve státní správě, ani v osobním životě neurazil jakýmkoliv slovem, které jste použila.
Ani jednou.
Ale když to použije pan předseda ODS, tak jsem neslyšel, že byste sem šla za mikrofon a řekla mu to: „Pane předsedo, používáte fašistické způsoby jednání." A on to použil veřejně.
Pan předseda ODS to slovo použil veřejně.
O nadávkách pana Hřeba a jeho útoků, dokonce na ženy.
To je velmi podezřelá situace, protože to vedlo dokonce k fyzickému a slovnímu útoku na ulici vůči paní Mrázové.
A to nebylo, že jste paní Mrázovou chtěli nachystat na Švestkách za to, že měla nějaké podle vás pochybnosti. Jak jste jí tady teatrálně předávali tu klíčenku.
Ne, ne, ne. To nebyla faktická poznámka na ní.
Tady pan Hřib sehrál divadlo s klíčenkou. O pár hodin později byla napadena fyzicky a slovně na ulici.
Do dneška jsem neslyšel omluvu od pana Hřeba vůči paní Mrázové.
Za to je teatrálnost.
To, jak to tady sehrál s tou klíčenkou, jak jste si tady stoupili s telefonem, to není jako říct, nesouhlasím s vámi v těchto bodech. Ne.
Vy jste úmyslně sehráli mediální divadlo, které vedlo k napadení ženy.
Chápete to?
Tak čas.
Bylo to přesně na vteřinu.
Máme tady dvě faktické poznámky.
Poprosím tři.
Irenu Konečnou Ferčíkovou.
A vaše dvě minuty.
>> Tak v první řadě nenesu odpovědnost za předsedu klubu ODS.
Já nepatřím do klubu ODS v mnohých kontextech.
Ani nesouhlasím s politikou ODS a nehodlám za to nést odpovědnost.
Co je ale důležité, je, že tady se mluví nejen o rétorice nebo o slovníku, který tady používáme vzájemně.
Já odsuzuju jakýkoliv dehonestační slovník.
Co tady ale probíhá, je dehonestace lidí mimo sněmovnu.
Vytváření těch kategorií těch zlých úředníků, kteří jsou příživníci a paraziti.
Jak je to možné, že si dovolujete polarizovat společnost?
>> Společnost.
Dobře, já si odstoupím, protože tohle je moje přirozená dikce, takže mám emoce.
Ale co mně vadí, že tady polarizujete společnost jako takovou, že vytváříte kategorii úředníků, kteří jsou paraziti přisátí na stát, škatulujete je politicky a tady tahle dehonestace jde mimo sněmovnu.
Tohle je naprosto nepřijatelné a my jsme v situaci, kdy naopak potřebujeme najít konsensus.
Potřebujeme společnost, která už je tak dost polarizovaná, spojit a ne tady vytvářet skupiny.
Ukrajinci, kteří nás tady vysávají, úředníci, kteří nás vysávají, pak ti chudí, kteří zneužívají dávky, to jsou ti zlí.
Vytváříme tady umělé skupiny, proti kterým tady chcete bojovat.
Tak děkuji za dodržení času.
Nyní pozvu k mikrofonu Petra Hladíka.
Připraví se Tom Filip a Igor Červený.
Všechny faktické poznámky.
Tak vaše dvě minuty.
>> Martin Kubka tady dneska není.
Tak já jenom budu citovat tweet, který napsal, a neříkám, že s tím souhlasím, ale myslím si, že pan ministr ho posunul někam jinam.
Andrej Babiš je ekonomický parazit, který ohrožuje české zájmy.
Martin Kubka 27. května 2026.
Tolik můj komentář, aby to bylo uvedeno na pravou míru.
Ale já jsem chtěl hovořit o něčem jiném.
Pane ministře, zamete si před svým prahem.
Vidíte třísku v oku druhého a ne trám ve svém vlastním.
Co dělá kolega Rajichl a celá řada souputníků vaší koalice?
Útoky na konkrétní lidi, na ženy, na poslankyně, dehonestace, posouvání svých příznivců směrem k útokům na ně osobně.
Nehorázná prasárna, co se vůči kolegům tady ze zřad vládní koalice děje.
Spíš byste se měl za to omluvit.
>> Mě jen fascinuje jedna věc, kolegové.
Asi bychom měli říct, že některé z těch výroků nejsou v pořádku.
Já s tím naprosto souhlasím.
Já je proto nepoužívám.
Já jsem nikdy takové slovo neřekl.
Ale je vtipné, že vy říkáte, a vy jste to dělali, vy jste to dělali taky.
Místo abyste řekli: „Ne, my to odsuzujeme a odsuzujeme i to druhé."
To je přece tak, jak by to tady mělo zaznít, ne?
Pokud já neříkám, že vy ne, pane Hladíku.
Já říkám od jiných lidí.
Já berte to prosím tak, že když se bavím s opozicí, tak to není, že se vždycky bavím s vámi.
Já chápu, vy na mě dost často reagujete.
Rozumím tomu, ale berte to tak, že tady je nás dohromady 200 a není to jenom Igor Červený a Petr Hladík.
To znamená, že za mě, já to vnímám tak, že tady měla přijít přece omluva paní Mrázové.
Bez urážky.
Tady měla prostě přijít omluva paní Mrázové, ne za ten obsah té zprávy, ale za tu formu, za to, jak byly mediální útoky specifickou formou proti paní Mrázové.
To přece není správně.
To je neodiskutovatelné.
Já jsem se pohádal v televizi s panem Jakobem, použil jsem nesprávnou formulaci, pak jsem se mu omluvil.
Oto Klempíř řekl něco o panu Baxovi. Oké, že jsem mu se omluvil.
Takhle to má přece probíhat, ne?
Já se ptám, když chcete soudit jako člověk, co je soudce, morálním soudcem, by měl soudit vše podle stejných pravidel.
Etika a morálka, přece pokud vy ji tak rádi používáte, nemá doložku o nějaké výjimce.
To je celé.
Děkuju.
Tak v první řadě nenesu odpovědnost za předsedu klubu ODS.
Já nepatřím do klubu ODS v mnohých kontextech.
Ani nesouhlasím s politikou ODS a nehodlám za to nést odpovědnost.
Co je ale důležité, je, že tady se mluví nejen o rétorice nebo o slovníku, který tady používáme vzájemně.
Já odsuzuju jakýkoliv dehonestační slovník.
Co tady ale probíhá, je dehonestace lidí mimo sněmovnu.
Vytváření těch kategorií těch zlých úředníků, kteří jsou příživníci a paraziti.
Jak je to možné, že si dovolujete polarizovat společnost?
>> Společnost.
Dobře, já si odstoupím, protože tohle je moje přirozená dikce, takže mám emoce.
Ale co mně vadí, že tady polarizujete společnost jako takovou, že vytváříte kategorii úředníků, kteří jsou paraziti přisátí na stát, kládrujete je politicky a tady tahle demonstrace jde mimo sněmovnu.
Tohle je naprosto nepřijatelné a my jsme v situaci, kdy naopak potřebujeme najít konsensus.
Potřebujeme společnost, která už je tak dost polarizovaná, spojit — a ne tady vytvářet skupiny.
Ukrajinci, kteří nás tady vysávají, úředníci, kteří nás vysávají, pak ti chudí, kteří zneužívají dávky, to jsou ti zlí.
Vytváříme tady umělé skupiny, proti kterým tady chcete bojovat.
Mě jen fascinuje jedna věc, kolegové.
Asi bychom měli říct, že některé z těch výroků nejsou v pořádku.
Já s tím naprosto souhlasím.
Já je proto nepoužívám.
Já jsem nikdy takové slovo neřekl.
Ale je vtipné, že vy řeknete a vy jste udělali, vy jste to dělali taky.
Místo abyste řekli: „Ne, my to odsuzujeme a odsuzujeme i to druhé." To je přece tak, jak by to tady mělo zaznít, ne?
Pokud já neříkám, že vy ne, pane Hledíku, já říkám od jiných lidí.
Berte to prosím tak, že když se bavím s opozicí, tak to není, že se vždycky bavím s vámi.
Já chápu, vy na mě dost často reagujete.
Rozumím tomu, ale berte to tak, že nás tady dohromady je 200 a není to jenom Igor Červený a Petr Hladík.
To znamená — za mě, já to vnímám tak, že tady měla přijít přece omluva paní Mrázové. Bez urážky.
Tady měla prostě přijít omluva paní Mrázové — ne za ten obsah té zprávy, ale za tu formu, za ty věčné mediální útoky tou specifickou formou proti paní Mrázové.
To přece není správně.
To je neodiskutovatelné.
Já jsem se pohádal v televizi s panem Jakobem, použil jsem nesprávnou formulaci, pak jsem se mu omluvil.
Oto Klempíř řekl něco o panu Baxovi — okay, omluvil jsem se mu.
Takhle to má přece probíhat, ne?
Já se ptám, když chcete soudit — jak člověk, co je soudce, morálním soudcem, by měl soudit vše podle stejných pravidel.
Etika a morálka — když je používáte tak rádi, nemá doložku o nějaké výjimce.
To je celé.
Děkuji.
Já prostřednictvím pana předsedajícího na paní kolegyni od pirátů.
Nemusíte prostřednictví.
Já jsem to tady vysvětloval asi před chvílí.
Paní kolegyně, jestli jste poslouchala moji výtku vůči tomu chování, tak já jsem dokonce řekl, že mi nešlo o obsah.
Já vnímám, že opozice má celá určitě právo tady říkat cokoliv — je to demokracie.
Mně šlo o tu formu a ta forma byla právě ten politický symbol.
A ten politický symbol mohl právě tohle ve společnosti vyvolat.
Protože když je to teatrálním způsobem, někoho takhle útočíte a to bylo úmyslně udělané.
To nebylo jenom tak.
Nechal jsem se strhnout.
Pan Hřib tady stál a čekal, čekal, až si stoupnete někdo z vás s tou kamerkou a natočí ho tady.
Čekal tady.
To znamená — já osobně jsem nešel vůbec po obsahu.
Máte právo říkat cokoliv.
Ale když volíte takovýmto způsobem ten v uvozovkách politický symbol, tak to není politický symbol.
Po někom hodit klíčenku není politický symbol.
Někomu si před ním natáčet takhle videa není politický symbol.
To je normální mediální útok.
Protože by tady stál pan Hřib a říkal by: „Fakticky se mi nelíbí, že děláte to, to, to a to." Ale stoupnout si, počkat si na kamerku, teatrálně dojít a takhle po ní hodit tu klíčenku — tak tohle přece není výraz demokracie.
Tohle není výraz demokracie.
To víme všichni, ne?
Můžeme si na to samozřejmě hrát, ale tohle není výraz demokracie.
A pokud stavím morální soudy, tak tohle musím přece odsoudit.
To je celé.
Takže já opakuji: nikdo vás jako opozici nemoralizuje za obsah.
Já jsem se bavil o té konkrétní formě.
To je vše.






